Достапни линкови

Експлозија на гасоводот во Молдавија


Експлозијата на дел од гасовод во молдавската Придњестровска област што се случи изутрината нема да предизвика прекин на доставувањето руски гас за Балканот, соопшти националната компанија за пренос на гас. Од молдавската служба за цивилна заштита и вонредни ситуации се прецизира дека пожарот на магистралниот гасовод бил изгаснат и оти се работело на поправка на гасоводот.

XS
SM
MD
LG