Достапни линкови

Иран ја прифати поканата на САД за учество на собир за Авганистан


Иран ја прифати поканата да учествува на меѓународната конференција за иднината на Авганистан што во идната недела ќе се одржи во Хаг. На оваа конференција ќе учествуваат делегации од над осумдесет земји. Поканата до Иран беше испратена од американскиот државен секретар Хилари Клинтон и на ова се гледа како на конкретен чекор на администрацијата на Обама за дирекетен дијалог со иранското раководство.
XS
SM
MD
LG