Достапни линкови

Обама гледа знаци на излез од економската криза


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека неговата администрација се бори со економската криза на сите фронтови и гледа знаци на прогрес. Обама го бранеше и предлог буџетот за 2010-та година од 3,55 трилиони долари, кој опозиционите републиканци, но и некои демократи го критикуваат, оценувајки го како преобемен.
XS
SM
MD
LG