Достапни линкови

Убиен лидер на талибанците во Авганистан


Во акција на силите на НАТО во Авганистан загинале десет бунтовници, меѓу нив и еден од локалните лидери на талибанците на југот на земјата. Во соопштението се прецизира дека станува збор за Малуави Хасан кој раководел со талибанците во провинцијата Хелманд, главно упориште на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG