Достапни линкови

Претседателот Црвенковски ќе се сретне со шефот на ОДИХР Ајхер


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе го прими шефот на набљудувачката мисија на ОБСЕ- ОДИХР Питер Ајхер. Двајцата ќе разговараат за претстојните претседателски и локални избори и за набљудувањето на гласањето.
XS
SM
MD
LG