Достапни линкови

Официјалната изборна кампања стартува на полноќ


Од вечерва на полноќ официјално стартува кампањата на политичките партии и другите учесници на четвртите претседателски и петите локални избори што ќе се одржат на 22 март. Партиите, коалициите и независните кандидати кои се пријавија за учество на изборите во наредните дваесет дена ќе можат да ги претстават своите програми пред електоратот и да образложат зошто ја бараат довербата од граѓаните до 20 март на полноќ.
XS
SM
MD
LG