Достапни линкови

Средба на Клинтон со колегите од Авганистан и Пакистан


Министрите за надворешни работи на Авганистан и на Пакистан во Вашингтон ќе имаат заедничка средба со државниот секретар Хилари Клинтон посветен на напорите на администрацијата на претседателот Барак Обама за преиспитување на стратегијата во тој регион. Пакистан побарал од Соединетите Држави безпилотни летала со кои ќе можат да ги напаѓаат екстремистите на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG