Достапни линкови

Камбера: Ден на жалост во Австралија за жртвите од пожарите


Во Австралија денеска е ден на жалост за жртвите во недамнешните пожари во кои животите ги загубија 200 луге. Церемонии се одржуваат ширум земјата. Премиерот Кевин Руд изјави дека огнените стихии на 7 ми февруари го тестирале карактерот на нациајта која покажала храброст, сочусвтво и жилавост. Тој вети подршка на државата во масовната реконструкција.
XS
SM
MD
LG