Достапни линкови

Техеран: Иран е подготвен на разговори со САД, изјави Ахмадинеџад


Иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска изјави дека Иран е подготвен на разговори со Соединетите Држави на рамноправна основа и заедничко почитување. Ахмадинеџат зборуваше на прославата по повод 30 годишнината од исламската револуција. Според Ахмадинеџад, промените во Вашингтон под Претседателот Барак Обама треба да се фундаментални а не тактички.
XS
SM
MD
LG