Достапни линкови

Москва: Медведев наложи истрага за пожарот во домот за стари лица во кој загинаа над 20 лица


Рускиот претседател Дмитри Медведев и наложи на владата да ја истражи причината за пожарот во кој загинаа над 20 лица во дом за стари лица во северна Русија Официјлни претствници соопштија дека три лица успеале да избеаат , додека 23 загинале. На пожарникарите им требало повеке од два часа за ад го ставата пожарот под контрола.
XS
SM
MD
LG