Достапни линкови

Исламабад: Тројца војници загинале во експлозија на бомба


Пакистанската армија соопшти дека од бомба поставена на патот на северо западот на земјата загинале тројца војници, а 6 - мина биле ранети. Станува збор за долината упориште на талибанските милитанти каде што пакистанската војска се обидува да ја поврати контролата.
XS
SM
MD
LG