Достапни линкови

Каиро: Средба Хавиер Солана-Хосни Мубарк


Шефот за надворешна политика на Европската Унија, Хавиер Солана денеска во Каиро разговара со египетскиот претседател Хосни Мубарак за ситуацијата во Појасот Газа. Предвидено е Солана да ги посети и Јордан, палестинските територии и Израел.
XS
SM
MD
LG