Достапни линкови

Москва: Стотици лица присутни на погребот на рускиот активист за човекови права Станислав Маркелов


Стотици лица денеска присуствуваа на погребот на водечкиот руски активист за човекови права Станислав Маркелов, кој беше убиен заедно со новинарката Анастасија Бабурова минатата недела среде бел ден во Москва. Станислав Маркелов е човекот кој ги откриваше злоупотребите во Чеченија и неодамна протестираше затоа што од затвор беше ослободен руски полковник затворен за убиство на 18 годишна чеченка.
XS
SM
MD
LG