Достапни линкови

Исламабад: Генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер во посета на Пакистан


Генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер престојува во Исламбад на разговори со пакистански претставници во врска со справувањето со исламистичките бунтовници во таа земја. Соединетите држави и НАТО сметаат дека сверозападниот дел на Пакистан прераснал во сигурно засолниште за талибанците и за припадниците на Ал Каида. Во меѓувреме, пакистанските власти соопштија дека уапсиле две лица под сомневање дека биле поврзани со бомбашките напади во Лондон во две илади и петата година во кои загинаа пеесетина луѓе.
XS
SM
MD
LG