Достапни линкови

Брисел: ЕК се очекува да даде прогноза за економските текови


Европската комисија се очекува денеска да даде прогноза за економските текови на Европската унија во оваа година. Според најавите, се очекува да биде обелоденето дека економијата во Унијата ќе стагнира за два насто. Во минатата недела Европската банка ги намали каматите на два насто како одговор на се подлабоката рецесија во која се најдоа земјите од еврозоната.
XS
SM
MD
LG