Достапни линкови

Исламабад: Пакистан почнал масовна акција против милитантите во регионот Кибер Пас


Пакистан денеска започнал масовна акција против милитантите во регионот Кибер Пас, кои ги напаѓаат конвоите за снабдување на НАТО и американските сили во Авганистан. Пакистански претставници соопштија дека во акцијата се вклучени и хеликоптери и артилерија. Главниот пат меѓу Пешавар и пограничниот град Торкам ќе биде затворен се до завршувањето на акцијата.
XS
SM
MD
LG