Достапни линкови

Багдад: Четири лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку четири лица загинале, а тринаесет биле повредени во денешната есплозија на автомобил пред еден ресторан во шиитскиот дел на Багдад. Засега не се соопштени други детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG