Достапни линкови

Тирана: Физички напад врз познат новинар


Непознати лица синоќа го нападнале Луан Конди, новинар во дневниот тирански весник Албанија. Според издавачот на весникот, Или Ракипи, новинарот бил нападнат пред влезот на редакцијата, од четири лица. За мотивите засега нема информации.
XS
SM
MD
LG