Достапни линкови

Венецуела: Руски воени бродови на заедничка воена вежба со Венецуела


Руски воени бродови пристигнуваат денеска на брегот на Венецуела, на заедничка воена вежба во водите на Карибите. Вежбата се поклопува со утрешната посета на рускиот претседател Дмитриј Медведев на Венецуела.
XS
SM
MD
LG