Достапни линкови

Москва: Димитри Медведев изјави дека Русија е подготвена за подобри односи со Барак Обама


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека Русија е подготвена за подобри односи со ново избраниот американски претседател Барак Обама. Тој воедно му честиташе победата на Обама.
XS
SM
MD
LG