Достапни линкови

Загреб: Претседателот Бранко Црвенковски ја продолжува посетата на Хрватска


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски ја продолжува посетата на Хрватска. Тој денеска треба да се сретне со хрватскиот премиер Иво Санадер. Црвенковски ќе оствари разговори и со хрватски стопанственици, а во Ријека ќе присуствува и на отворањето на македонскиот лекторат.
XS
SM
MD
LG