Достапни линкови

Приштина: Генералниот секретар на НАТО на средба со командантот на КФОР


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер денеска во Приштина ќе се состане со командантот на КФОР Џузепе Емилио Гај. Предвидено е Схефер и членовите на комитетот на НАТО да остварат средби и со претставниците на косовските и меѓународните институции, како и со припадници на малциснките заедници на Косово.
XS
SM
MD
LG