Достапни линкови

Лондон: Европските берзи денеска бележат раст на акциите


Повеќето европски берзи денеска бележат раст. Индексите на берзите во Лондон и во Париз се во плус од 5 до 7 насто. И на азиските берзи денеска акциите беа во пораст, откако вчера берзата во Њујорк забележа историски скок од 10,9 насто.
XS
SM
MD
LG