Достапни линкови

Вилнус: Конзервативната Татковинска партија победи на парламентарните избори во Литванија


Конзервативната Татковинска партија победи на парламентарните избори во Литванија, покажуваат официјалните резултати од вчерашниот втор круг на изборите. На второ место се социјалдемокартите. Одѕивот на изборите бил околу триесет проценти.
XS
SM
MD
LG