Достапни линкови

Скопје: Македонија го празнува Денот на македонската револуционерна борба


По повод денешниот државен празник – Денот на македонската револуционерна борба, во Собранието на Македонија ќе бидат доделени годинашните награди 23-ти Октомври. Вечер во Македонската опера и балет ќе се одржи свечена академија, на која ќе говори премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG