Достапни линкови

Скопје: Денеска консултативна средба на државниот врв за последните идеи за името на Нимиц


Денеска, консултативна средба на македонскиот државен врв на покана на претседателот Бранко Црвенковски на кој треба да биде изграден консензус по последниот пакет идеи на медијаторот Метју Нимиц понудени на последната средба во Њујорк со македонските и грчкиот преговарач. Инаку, претседателот Црвенковски и премиерот Груевски се изјаснија дека последните предолози на медијаторот Нимиц се неповолни за нас и како такви неможат да претставуваат основа за натамошни разговори.
XS
SM
MD
LG