Достапни линкови

Џакарта: Над 20 загинати при поделба на помошта по повод Рамазан


Во турканиците до кои дојде кога десет илјади индонезијци чекале на поделба на помошта по повод муслиманскиот празник Рамазан, загинале над дваесет лице, соопштено е во Џакарта. Инцидентот се случил во градот Пасуруан во источна Јава, каде што луѓето чекале на парична помош од околу три долари.
XS
SM
MD
LG