Достапни линкови

Кабул: Американските сили убиле десетина милитанти во источен Авганистан


Американските сили убиле десетина милитанти во најновата акција во источен Авганистан, соопшти американската команда во Кабул. Акцијата е дел од пошироката акција на сојузничките сили против талибанците и припадници на Ал Каида во тој дел на Авганистан.
XS
SM
MD
LG