Достапни линкови

Скопје: Денеска концерт на Влатко Стефановски Трио


Гитаристот Влатко Стефановски и неговото трио вечер ќе одржат концерт во летниот клуб „Хард рок“ во Скопје што ќе биде прва концертна промоција во Македонија на албумот „Thunder from the Blue Sky“ („Гром од ведро небо“) што излезе пред два месеца. Во триото членуваат и тапанарот Дино Милосављевиќ и бас гитаристот Ѓоко Максимовиќ. На концертот како специјален гостин ќе настапи и познатиот музичар Дамир Имери.
XS
SM
MD
LG