Достапни линкови

Бишкек: 25 преживеани и 65 загинати во авионска несреќа


Властите во Киргизија соопштија дека дваесет и пет луѓе преживеале, а шеесет и пет загинале по вчерашното паѓање на патнички авион на приватна компанија веднаш по неговото летнување од аеродромот во главниот град Бишкек. Повеќето од половината патници во авионот што летал за Техеран, како што се наведува, биле иранци.
XS
SM
MD
LG