Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 13 загинати во напад врз автобус со војници


Најмалку 13 лица загинале во бомбашки напад врз автобус со пакистански војници во градот Пешавар, соопшти полицијата. Бомбата експлодирала кога автобусот преминувал еден мост.
XS
SM
MD
LG