Достапни линкови

Апхазија: Сепарастичките сили на Абхазија почнале нова офанзива против грузиските сили


Сепаратистичките сили на Абхазија започнале нова офанзива против грузиските сили во клисурата Кодори. Според руските медиуми, грузиските сили биле опколени.
XS
SM
MD
LG