Достапни линкови

Анкара: Турската армија бомбардирала цели на курдските бунтовници


Турската авијација бомбардирала 12 цели на курдските бунтовници во северен Ирак. Како што е соопштено од турската армија, нападите биле изведени на планината Кандал, каде се верува дека се наоѓаат главните бази на курдските бунтовници. Засега не се наведени детали за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG