Достапни линкови

Атина: Над сто пожари во Грција во последните 24 часа


Во последните 24 часа во Грција избувнале над 100 пожари, јави грчкото радио Скај. Голем пожар беснеел во близина на Атина, но пожарникарите успеале да го стават под контрола. Надлежните соопштија дека постои опасност од избувнување и на нови пожари.
XS
SM
MD
LG