Достапни линкови

Боливија: Најмалку 46 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 46 лица загинале, а десетина се повредени во Боливија, кога камион кој превезувал фармери се урнал во провалија длабока 200 метри во јужните Анди. Полицијата не ја наведе причината за несреќата, но според очевидци, камионот пред инцидентот се движел со огромна брзина.
XS
SM
MD
LG