Достапни линкови

Наблус: Израелските сили убиле двајца Палестинци на Западниот Брег


Израелските сили денеска во градот Наблус, на Западниот Брег, убиле двајца палестинци, еден од нив бил милитант на исламски Џихад. Израел и Хамас склучија примирје пред неколку дена, но само за Појасот Газа, по што запреа ракетните напади на палестинските милитанти врз северниот дел на Израел.
XS
SM
MD
LG