Достапни линкови

Хавана: Објавени нови снимки на Фидел Кастро


Кубанската државна телевизија, по 5 месеци, објави нови снимки од Фидел Кастро. На краткиот видео инсерт Фидел Кастро е со неговиот наследник на лидерската позиција, неговиот брат Раул Кастро и претседателот на Венецуела Уго Чавез.
XS
SM
MD
LG