Достапни линкови

Амстердам: Министерот за финансии Трајко Славески на состанок на ММФ


Министерот за финансии Трајко Славески денеска во Амстердам ќе учествува на состонакот на Холандската конституенца на Меѓународниот монетарен фонд и Светската Банка. Славески во рамки на посетата како што е соопштено ќе оствари средби со извришниот директор на ММФ Доминик Штраус Кан како и со извршниот директор на ММФ за Македонија Ејџ Бејкер.
XS
SM
MD
LG