Достапни линкови

Ерусалим: Денеска среба меѓу израелскиот премиер Олмарт и палестинскиот претседател Абас


Палестинскиот претседател Махмуд Абас и Израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска ке остварат средба.На средбата тие ке разговараат за постигнување на договор ова година за Палестинската држава.
XS
SM
MD
LG