Достапни линкови

Сингапур: Состанок на Сојуот земји од Југоисточна Азија за помош на Мјанмар


Министрите за надворешни работи на Сојузот на земји од југоисточна Азија- АСЕАН денеска во Сингапур ќе одржат состанок на кој ќе ги разгледуваат можностите за помош на настраданите од циклонот што го погодги Мјанмар. Речиси 78 илјади лица загинаа при ударот на циклонот на 2 мај.
XS
SM
MD
LG