Достапни линкови

Косовска Митровица: Во северниот дел од градот денеска мирно


Во северниот дел од Косовска Митровица денеска е мирно, јавуваат агенциите. Србите кои сакаат да се вратат на работните места во судот во следните два или три дена нема да организараат протести за да избегнат дополнителни тензии и да придонесат за смирување на ситуацијата. Специјалните сили на УНМИК го напуштија северниот дел на градот и денеска пред зградата на судот има само припадници од францускиот контигент од КФОР.
XS
SM
MD
LG