Достапни линкови

Скопје: Претседателот на бугарското собрание на средба со претседателот Црвенковски


Претседателот на Народното собрание на Република Бугарија Георги Пирински,денеска во Скопје ке оствари средба со Македонскиот претседател Бранко Црвенковски. Бугарска парламентарна делегација, предводена од Пирински вчера во Охрид се сретна со претставници на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ, на СДСМ, на НСДП и на Либералната партија.
XS
SM
MD
LG