Достапни линкови

Ерусалим: Најмалку осум лица загинаа при напад во училиште


Најмалку осум лица загинаа, а 20 се ранети откако вооружени лица отворија оган во верско училиште во западен Ерусалим. Палестинскиот претседател Махмуд Абас го осуди овој напад, прв по една година во Ерусалим.
XS
SM
MD
LG