Достапни линкови

Кабул: Двајца војници на НАТО загинале при самоубиствен напад во источен Авганистан


Двајца војници на силите на НАТО загинале, а четворица други биле ранети во самоубиствен напад врз канцеларијата на локалните власти во источниот дел на Авганистан. Од командата на американските сили не е соопштена националната припадност на војниците. Агенциите прецизираат дека во тој дел на Авганистан се распоредени американски војници.
XS
SM
MD
LG