Достапни линкови

Москва: Руското МНР против формирањето Меѓународна управувачка група за Косово


Руското министерство за надворешни работи протестираше против формирањето Меѓународна управувачка група за Косово, оценувајки дека со тоа се кршат одлуките на Обединетите Нации. Москва смета дека формирањето на групата во која учествуваат 15 држави, ќе предизвика непредвидливи последици на Косово.
XS
SM
MD
LG