Достапни линкови

Анкара: Најмалку 24 курдски бунтовници загинале во судири со турските сили во Северен Ирак


Најмалку дваесет и четири курдски бунтовници и петмина турски војници загинале во неколку дневната воена операција на вооружените сили на Турција против Курдската работничка партија во Северен Ирак, соопшти Генералштабот на турската Армија. Турските власти вчера соопштија дека воената операција во северан Ирак е со ограничен обем и дека војниците ќе се вратат во Турција по извршувањето на своите задачи.
XS
SM
MD
LG