Достапни линкови

Истанбул: Осум патници загинале во железничка несреќа во Турција


Најмалку осум патници загинале, а 21 се повредени откако патнички воз излетал од шините, соопшти турската Влада. Два вагони се превртеле, кога возот што сообраќал од Истанбул за јужниот град Денизли излетал од шините во близина на градот Кутаја.
XS
SM
MD
LG