Достапни линкови

Ријад: Џорџ Буш денеска во Саудиска Арабија


Американскиот Претседател Џорџ Буш денеска во Саудиска Арабија ја продолжува посетата на Блискиот Исток. Вчера во Абу Даби, Буш го нарече Иран за водечка држава спонзор на тероризмот и заедно со Ал Каеда главна закана за стабилноста на земјите од регионот на Заливот. Ширењето на демократријата, рече Буш е најмоќното оружје против тероризмот и екстремизмот.
XS
SM
MD
LG