Достапни линкови

Скопје: Годишно обраќање на претседателот Црвенковски пред пратениците


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска напладне ќе одржи годишно обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија. По неговото обраќање, Собранието ќе ја продолжи работата по дневниот ред на 88-та седница со општа расправа по Предлог буџетот за 2008 година.
XS
SM
MD
LG