Достапни линкови

Амара: Најмалку 30 загинати во експлозија на три автомобили бомба


Ирачката полиција соопшти дека во градот Амара имало екплозии на три автомобили бомби кои причиниле големи жртви. Според ирачкатав телевизија загинале најмалку 30 лица. За безбедноста на оваа област надлежни се ирачките сили кои ја презедоа безбедноста од британците во Април годинава.
XS
SM
MD
LG